Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Home

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Przybij Piątkę!

Nowy produkt

Przybij Piątkę! - to gra, w której w zależności od dokładnej ilości graczy (a może ich być od 4 do 9), działać będziemy samodzielnie lub w drużynach.

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.


36,99 zł

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra karciana
Wiek:od 12 lat
Liczba graczy :4 i więcej
Autor:Jacques Bariot, Dominique Della Scaffa
Czas gry:ok 20 min
Główna cecha gry:imprezowa
Wydanie:polskie
Rok wydania:2016

Więcej informacji

Naszym zadaniem będzie zdobycie jak największej liczby kart z literami, od których zaczynać się będą wymyślane przez nas słowa. Tym razem jednak nie zwycięży ten, kto jako pierwszy wpadnie na pomysł - choć upływ czasu ma znaczenie - największą trudnością będzie trafienie w tok myślenia drugiej osoby!

 

Na czym to polega?

 

  • Każda runda rozpoczyna się od wyboru tematyki - służą do tego specjalne karty, na których poszczególne motywy oznaczone są cyframi od 1 do 8.
  • Gracze wybierają jedną z cyfr, która przez całą rozgrywkę będzie wskazywała temat na różnych kartach.
  • Następnie na stole pojawia się litera. Wszyscy gracze w tajemnicy zastanawiają się nad słowem, które się od niej rozpoczyna, a jednocześnie realizuje zadany wcześniej temat.
  • Następnie do wybranego przez siebie słowa należy wybrać wskazówkę.
  • Gdy któremuś z graczy się to uda, uderza dłonią w kartę pierwszeństwa i na głos podaje wskazówkę.
  • W tym momencie następuje czas na odpowiedź pozostałych - jeśli jest to rozgrywka drużynowa, do tablicy wywołany jest partner gracza, natomiast w przypadku gry solowej... cóż, odpowiedzieć może ten, któremu przyjdzie na to ochota.

 

Na reakcję zawsze jest tylko 5 sekund!

 

Dzięki presji czasu, a także dużej dowolności w doborze haseł, podczas gry wynika wiele zabawnych sytuacji; luźny klimat podbijają dodatkowo takie elementy, jak konieczność dotknięcia leżącej na stole płytki, czy "wybuczanie" gracza, który zbytnio się pospieszy. 

Przybij Piątkę! to idealna, lekka gra na imprezy - jeśli lubicie zabawy słowne, które wymagają refleksu i szybkich skojarzeń - z pewnością nie będziecie się przy niej nudzić!

Zawartość pudełka:

  • 23 karty tematyki
  • 1 karta pierwszeństwa
  • 17 kart liter
  • 1 karta z regułami

Opinie

Napisz opinię

Przybij Piątkę!

Przybij Piątkę!

Przybij Piątkę! - to gra, w której w zależności od dokładnej ilości graczy (a może ich być od 4 do 9), działać będziemy samodzielnie lub w drużynach.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: