Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Ekonomiczne

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Steam - Wyścig do bogactwa

Nowy produkt

Steam - Wyścig do bogactwa - kolejowa gra Martina Wallace'a

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w sklepie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 16 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 16 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,20 zł.


168,99 zł

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra ekonomiczna
Wiek:od 11 lat
Liczba graczy :2 - 5
Czas gry:ok 60 - 75 min
Główna cecha gry:strategiczna
Wydanie:polskie
Koszulki na karty:standard card

Więcej informacji

Połączenie transportu kołowego z czynnikiem tak potężnym jak energia pary znacząco zmieni sytuację całej ludzkości - Thomas Jefferson.

 

Największy hit Martina Wallace (autora min. Brass, Struggle of Empires, Runebound) powraca w nowej, trzeciej edycji! Wcześniejsze wydanie tej gry okazało się być jedną z najlepszych gier planszowych na świecie – do tej pory ukazało się do niej ponad 20 oficjalnych dodatków!

 

Grający w Steam wcielają się w rolę wielkich przedsiębiorców z początków ery kolei żelaznych. Zadaniem graczy jest zbudowanie sieci linii kolejowych, dzięki którym będą mogli realizować zlecenia na przewóz towarów pomiędzy miastami.

 

Oprócz rozwoju własnych linii kolejowych gracze mogą inwestować w jakość obsługującego je taboru szynowego, a także wspomagać rozwój miast, by te dostarczał ich przedsiębiorstwom dodatkowych zleceń.

 

Za przewożone pomiędzy miastami towary gracze otrzymują pieniądze lub punkty zwycięstwa. Muszą zatem bilansować pomiędzy koniecznością dalszych inwestycji i rozwoju, a potrzebą zdobywania punktów zwycięstwa, które umożliwią wygranie gry.

 

Obie strony planszy Steam są zadrukowane pięknymi, kolorowymi mapami. Pierwsza z nich przedstawia obszar wschodniego wybrzeża USA i Kanady, druga – zagłębia Ruhry. Mapa amerykańska sprawdza się najlepiej do gry dla 3-4 graczy, natomiast mapa europejska dla 4-5 osób. W pudełku gry znajdują się dodatkowo komponenty dla szóstego gracza, które mogą być użyte w chwili dołączenia do gry jednego z już wydanych, lub nowopowstających, dodatków.


Co więcej, zasady gry są podzielone na dwie części – podstawową i zaawansowaną. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowi gracze z łatwością wejdą w świat gry, natomiast ci bardziej doświadczeni będą mogli od razu korzystać z jej bogatszej, pełnej wersji.

 

Zawartość pudełka:

 • dwustronnie zadrukowana plansza
 • 136 dwustronnych żetonów torów
 • 8 żetonów nowych miast
 • 7 żetonów akcji
 • 24 drewniane znaczniki graczy (w 6 kolorach)
 • 144 drewniane znaczniki towarów (w 5 kolorach)
 • 11 znaczników rozbudowy miast
 • 65 żetonów pieniędzy (złota, srebra, miedzi)
 • 1 znacznik tur
 • 1 torebka na znaczniki
 • 1 kolorowa instrukcja producenta
 • 1 kolorowa instrukcja w polskiej wersji językowej


Zobacz koniecznie:

 

Opinie

Napisz opinię

Steam - Wyścig do bogactwa

Steam - Wyścig do bogactwa

Steam - Wyścig do bogactwa - kolejowa gra Martina Wallace'a

30 innych produktów w tej samej kategorii: