Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Ekonomiczne

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Mercurius

Nowy produkt

W grze Mercurius gracze wcielają się w role holenderskich kupców inwestujących swoje pieniądze w akcje różnych oddziałów Kompanii Wschodnioindyjskiej lub próbują ryzykownego handlu egzotycznymi dobrami.

Więcej szczegółów

icon

Ten produkt nie występuje już w sklepie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,20 zł.


69,99 zł brutto

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra ekonomiczna
Wiek:od 10 lat
Liczba graczy :3 - 5
Autor:Łukasz Woźniak
Czas gry:ok 60 min
Główna cecha gry:strategiczna
Wydanie:polskie

Więcej informacji

Dzięki handlowi egzotycznymi towarami sprowadzanymi z Nowego Świata i Dalekiego Wschodu, Kompania Wschodnioindyjska szybko nabiera znaczenia i wpływów. Jednakże do operowania transakcjami na tak szeroką skalę Kompania potrzebuje dużej ilości pieniędzy. W tym czasie świętuje swoje otwarcie pierwsza giełda towarów w Amsterdamie. Bogate rody kupieckie natychmiast dostrzegają możliwość wzbogacenia się. Szybko podejmują decyzję nie tylko o handlu towarami, ale też o grze na giełdzie, która pozwala zarobić na cenowej spekulacji.  

 

W grze Mercurius gracze wcielają się w role bogatych mieszkańców Holandii XVII wieku. Inwestują swoje pieniądze w akcje różnych oddziałów Kompanii Wschodnioindyjskiej lub próbują ryzykownego handlu egzotycznymi dobrami, który jednak oferuje rówież znacząco większe zyski.

 

Każdy z graczy śledzi trendy rynkowe, ale też ma swoje własne informacje o działaniach podejmowanych przez oddziały Kompanii w odległych krainach i wydarzeniach, które mogą wpłynąć na ceny dóbr jak i akcji. Jednak każdy z nich widzi tylko jeden z elementów układanki, więc gracze muszą śledzić działania przeciwników i domyślać się rozwoju sytuacji. Osoba, której uda się zgromadzić najwięcej pieniędzy na koniec gry, zostaje zwycięzcą.

 

Linki:

Opinie

Napisz opinię

Mercurius

Mercurius

W grze Mercurius gracze wcielają się w role holenderskich kupców inwestujących swoje pieniądze w akcje różnych oddziałów Kompanii Wschodnioindyjskiej lub próbują ryzykownego handlu egzotycznymi dobrami.

30 innych produktów w tej samej kategorii: