Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

7 Cudów Świata (7 Wonders)

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

7 Cudów Świata: Pojedynek- Panteon

Nowy produkt

Dodatek zatytułowany Panteon wprowadza antycznych bogów do gry „7 Cudów Świata: Pojedynek”.

Więcej szczegółów

icon

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 5 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 5 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,00 zł.


57,99 zł brutto

Opis

Typ wydania:dodatek do gry
Rodzaj:gra karciana
Wiek:od 10 lat
Liczba graczy :2
Autor:Antoine Bauza & Bruno Cathala
Czas gry:ok 30 min
Główna cecha gry:strategiczna
Wydanie:polskie
Rok wydania:2016

Więcej informacji

Bóg ci jest wszystkim dla człeka,
Wszystko, co mamy, sprowadza
Ta jego wieczysta władza!

Eurypides Bachtanki (tłum. J. Kasprowicz)

W nagrodzonej grze karcianej „7 Cudów Świata: Pojedynek” gracze rywalizują ze sobą o to, stworzy z nich najbardziej rozwinięte miasto w starożytnym regionie śródziemnomorskim, między innymi dzięki budowie przeróżnych świątyń, tawern, warsztatów, szkół, stajni i innych budynków użyteczności publicznej. 

Te wspaniałe miasta mieszczą w sobie także nadzwyczajne Cuda Świata: Mauzoleum w Halikarnasie, Wielką Piramidę w Gizie, Kolosa Rodyjskiego i wiele innych! Zawierają w sobie także to, co najlepsze z kultury Grecji, Egiptu, Fenicji, Rzymu i Persji, więc będą obfitować w kamień, drewno, szkło i papirus. Ludność wypełni ulice, domy i amfiteatry Twojego miasta, a dzięki temu rozszerzeniu poczuje także atmosferę boskiej obecności, która nieodłącznie towarzyszyła rozwojowi wspomnianych wielkich cywilizacji.

Dodatek zatytułowany Panteon wprowadza antycznych bogów do gry „7 Cudów Świata: Pojedynek”. Teraz gracze mogą się ubiegać o przychylność bóstw z pięciu różnych kręgów kulturowych i skłonić je wszystkie do roztaczania swojej opieki nad ich miastem. Z pewnością pomoże w tym budowa bogatej świątyni ku czci wybranego patrona lub patronki albo poświęcenie im jednego z dwóch nowych Cudów Świata dostępnych w dodatku. 

Boska aura

Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że sposobem na dostąpienie boskich łask jest podarowanie bogom czegoś w zamian, złożenie daru lub przysięgi. Nie inaczej jest w dodatku Panteon - jeśli oczekujesz przysługi od jakiegoś boga, nie możesz pozostać mu dłużny. Podczas Ery I będziesz zbierać żetony Mitologii pozwalające wybrać, które bóstwo zamieszka w Panteonie, oraz żetony Darów, dzięki którym zaskarbisz sobie ich przychylność. Później, w Erze II i III możesz obudzić boga lub boginię w Panteonie zamiast dobierać kartę. Jeśli zapewnisz bóstwu to, czego od Ciebie żąda, możesz umieścić je obok swojego miasta. 

Jeśli sprzyja Ci Izyda, możesz użyć dowolnej karty ze stosu odrzuconych, by wybudować jeden ze swoich Cudów za darmo. Niepodważalna wola Zeusa pozwoli Ci odrzucić dowolną kartę ze stołu, żeton Mitologii albo żeton Darów. Dzięki fenickiej bogini Tanit, której wyznawcy specjalizują się w handlu, Twoja szkatuła wzbogaci się o 12 sztuk złota. Enki, sumeryjski bóg rzemiosła, techniki i wytwórstwa, pozwoli Ci wybrać jeden z dwóch żetonów Postępu. Wsparcie Minerwy, która powstrzyma pionek wojny przed wkroczeniem na Twoje terytorium, raczej nie zapewni Ci natychmiastowego zwycięstwa, ale może Cię ocalić przed porażką militarną.

Obszary rytualne

Epoka III wprowadza kolejny aspekt starożytnych religii – obszar rytualny. Grając w Panteon, zamiast trzech kart Gildii do talii wtasowuje się trzy karty Wielkich Świątyń- każda z nich odpowiada innej kulturze śródziemnomorskiej. Jeśli bóstwo czczone w danej świątyni jest Ci przychylne, możesz zbudować ją za darmo. Na przykład, mając wsparcie Izydy, możesz zbudować świątynię egipską, a wsparcie Enki pozwoli Ci wznieść świątynię mezopotamską.

Każda Wielka Świątynia jest warta 5 punktów zwycięstwa, dwie naraz są warte 12, a jeśli uda Ci się wybudować wszystkie trzy, możesz uzyskać za nie aż 21 punktów! Są to pozostałości po politeizmie regionu śródziemnomorskiego i częstym wówczas zwyczaju zapożyczania bóstw z innych kultur. Izyda stała się popularna w Imperium Rzymskim, Afrodyta bardzo przypomina boginie Isztar i Astarte, Minerwa wydaje się być rzymskim odpowiednikiem greckiej Ateny. Co więcej, skupianie się na jednym bóstwie i pomijanie pozostałych może wpędzić Cię w kłopoty, ponieważ najlepszą drogą do zwycięstwa w Panteonie jest przyzywanie wielu bóstw i stawianie w swoim mieście licznych świątyń.

Stwórz swój Panteon

Mieszkańcy Aleksandrii, od momentu założenia miasta w trzecim wieku przed naszą erą, czcili zarówno egipskich bogów, jak i rzymskich i greckich. Obywatel tej starożytnej metropolii mógł jednego dnia odwiedzić grecką świątynię, a kolejnego egipską. Rzymscy żołnierze stacjonujący w Grecji i na Bliskim Wschodzie zwykle czcili bogów państw, które podbijali, nie zapominali jednak o swoich rodzimych bóstwach. Wybierz bogów, których umieścisz w Panteonie, i naśladuj starożytne cywilizacje basenu Morza Śródziemnego w ich synkretycznych wierzeniach. Odwiedź miejsce, gdzie wiele kultur zmieszało się ze sobą, co zaskutkowało wielką i niesamowitą różnorodnością.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: 7 Cudów Świata: Pojedynek.

Ostrzeżenie! Produkt zawiera małe elementy. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Pasujące koszulki: 45x68 mini euro

Opinie

Napisz opinię

7 Cudów Świata: Pojedynek- Panteon

7 Cudów Świata: Pojedynek- Panteon

Dodatek zatytułowany Panteon wprowadza antycznych bogów do gry „7 Cudów Świata: Pojedynek”.

Produkty powiązane

11 innych produktów w tej samej kategorii: